IN 13

klient: soukromá osoba

lokalita: Praha

typ stavby: rekonstrukce

užitná plocha: 92 m2  

projekt: 2018

fáze: dokončeno

autor:

Markéta Zdebská

Marek Žáček

fotodokumentace:

Alexandra Timpow - Alex Shoots Buildings

Průběh spolupráce: Klient si pořídil byt s nádherným výhledem na celou Prahu. Nás kontaktoval jako jednoho z možných dodavatelů projektu na rekonstrukci svého nového domova. Byt jsme společnými silami dovedli do dnešní podoby a klient se, dle jeho slov, i po více něž roce užívání při každém návratu raduje z výsledku.
Zadání: Bydlení pro mladou rodinu, členění obytného prostoru na jednotlivé zóny (práce, pohodlí, klid, hra...), dostatek úložných prostor, .
Koncepce / prostorové uspořádání:
Vzhledem k umístění bytu na hraně Kavčích hor jsme především otevřeli hlavní prostor velkolepému výhledu na Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most a dlaší...:-)Menší ložnice jsou ponechány bez větších změn v původním rozložení, hlavní prostor je však ve své ploše 53 m2 otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na jednotlivé funkce (kuchyně s jídelnou, "rozhlednu" v podobě kuchyňské lavice s knihovnou, obývákové části s pohodlným gaučem a pracovny. Od chodby je hlavní prostor možné oddělit pivotovými dveřmi s pískováním.
Vybavení a materiály:
PUR stěrka v pískovém odstínu, nové dubové parkety do stromečku v ložnicéch, vestavěný nábytek bíle lakovný v kombinaci s borovou překližkou a barevnými akcenty z probarvované mdf desky, corianová umyvadla a kuchyňská pracovní deska, repasovaný nábytek a světla v kombinaci s novými kusy, ocelové rámy v antracitovém komaxitu.


logo

BY architects, spol. s r.o.

ateliér: Jaromírova 20, 128 00 Praha 2

774 312 433, info@byarchitects.cz

sídlo: Pod Zvonařkou 2317/1, 120 00 Praha 2

IČO: 077 40 557

your message:

 

 

email:  

 

 

code:    
CZ / EN